Bloguri

 

O colecție de bloguri culinare românești și străine care să vă inspire. Spor la frunzărit rețetele lor.

Adelicii
Alina Avram’s Blog
Andie’s Veggies
Andreea Chinesefood
Ciocolată şi Vanilie
Codru de pâine
Cookie Jar
David Lebovitz
Food Blog
Foodie Family
Food 52
Gastro Art 
Gânduri şi Bucătăreală
Horeca School
Kiss The Cook
Lorraine Pascale
Mansarda cu Bunătăţi
Mentă şi rozmarin
Nigel Slater
Oana Coantă
Ottolenghi blog
Pastry Workshop
Retete ca la mama
Richard Bertinet
Savori Urbane
Smitten Kitchen
Skip to my Lou
Tăieţel
Zero calorii
 

Bucătari britanici de urmărit

Tom Kerridge – https://www.thehandandflowers.co.uk/pub
Nigel Slater – https://www.nigelslater.com/Home
Hugh Fearnley-Whittingstall – https://www.rivercottage.net/hugh-fearnley-whittingstall
Fiona Cairns - http://www.fionacairns.com/

Bucătari francezi de urmărit 

Pierre Herme - https://www.pierreherme.com/
Pierre Marcolini - https://uk.marcolini.com/
Christophe Michalak – cont Instagram
Michel Roux - http://www.michelroux.co.uk/ 
Cedric Grolet – cont Instagram

Şcoli culinare internaţionale

Le Cordon Bleu - https://www.cordonbleu.edu/home/en 
The Culinary Institute of America - https://www.ciachef.edu/
Escoffier online - http://escoffier.com/
Leiths Cookery School - https://www.leiths.com/
Rouxbe Online  - https://rouxbe.com/cooking-school

Niciun comentariu »

Niciun comentariu până acum.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste etichete HTML și atribute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Cristina, chef(ă) la mine în bucătărie, iubesc mâncarea, ador să gatesc și să fac poze culinare. Food stylist și food writer autoproclamat, poftesc la emisiuni culinare și mă gândesc mereu la mâncare, sunt o cititoare avidă de rețete și cărți de bucate. Fascinată de condimente, dependentă de brânză, maker of bread, colecționez șorțuri și notez peste tot idei și rețete. Nu o să mă opresc niciodată din gătit.

♥ Food is Love ♥